Sprawy spadkowe

Śmierć bliskiej osoby związana jest z ogromnymi emocjami. Często dodatkowo wzmagają je niewyjaśnione sprawy spadkowe.

  • Może Twój bliski nie spisał testamentu i zależy Ci na sprawiedliwym podziale jego majątku?
  • Twój bliski zapisał Ci część majątku w testamencie i zastanawiasz się, czy przyjąć spadek?
  • Zastanawiasz się nad podważeniem testamentu?
  • Chcesz uregulować sprawy spadkowe przed notariuszem?
  • Nie wiesz, czy możesz ubiegać się o zachowek?

Po śmierci bliskiej osoby należy uregulować sprawy spadkowe poprzez przeprowadzenie postępowania spadkowego. Pomagamy zarówno w przypadku, gdy bliski zmarły pozostawił po sobie testament, jak i w sytuacji, gdy taki dokument nie został spisany i dziedziczenie odbywa się na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Doradzamy, jakie decyzje w sprawach spadkowych najlepiej podjąć i jakie koszty, również podatkowe są z nimi związane.
W sprawach spadkowych wspieramy naszych Klientów na każdym etapie postępowania – od stwierdzenia nabycia spadku, po przeprowadzenie jego podziału. Reprezentujemy spadkobierców podczas spraw o dział spadku w sądzie i pomagamy chronić ich majątek.
Doradzamy w sytuacjach, gdy najbliżsi nieuwzględnieni w testamencie chcą ubiegać się o zachowek. W przypadku, gdy niemożliwe jest porozumienie zainteresowanych stron, w zakresie spraw spadkowych dotyczących zachowku, reprezentujemy naszych Klientów w sądach.
Służymy pomocą również w trudnych i delikatnych sytuacjach np. gdy zmarły wydziedziczył członków rodziny. Wspieramy naszych Klientów w sprawach spadkowych o ustalenie, że wydziedziczenie było bezpodstawne.
Staramy się optymalizować koszty i zawsze, gdy jest to możliwe doradzamy naszym klientom pozasądowe uregulowanie spraw spadkowych.
Więcej o stwierdzeniu nabycia spadku, dziale spadku, zachowku można przeczytać w naszym poradniku prawnym.

Zobacz również:

wróć do: DLA CIEBIE I TWOJEJ RODZINY